Využívajte pevnosť kompozitných materiálov, teraz aj v kompaktnej stolnej tlačiarni, ktorá je jedinečná svojho druhu.

Aké benefity prináša tlačiareň Mark Two?

Pevnosť porovnateľná s hliníkom

Materiály aj pre tie najnáročnejšie aplikácie. Vďaka kompozitom vyrábate diely s pevnosťou porovnateľnou hliníku a to pri celkovo nižšej hmotnosti dielu.

Spoľahlivosť a opakovateľnosť výroby

Robustná konštrukcia, ako aj presné vodiace mechanizmy tlačiarne zabezpečujú excelentnú opakovateľnosť. Samozrejmosťou je aj plne uzavretý tlačový objem.

Zredukované výrobné náklady

Spotrebujte len materiál, ktorý skutočne potrebujete a to pri nízkych prevádzkových a technologických nákladoch. Jedná sa o nízko-nákladovú alternatívu CNC obrábania.

Produkujte diely s extrémnou pevnosťou na stolnej tlačiarni
 • Kombinované vlastnosti kompozitných materiálov
 • Jednoduchá obsluha
 • Minimalistický dizajn
 • Konzistentná výstupná kvalita
 • Excelentné mechanické vlastnosti
 • Intuitívny softvér Eiger
 • Samostrediaci mechanizmus pre uloženie tlačovej podložky s presnosťou 10 mikrometrov

Markforged Mark Two je unikátna stolná tlačiareň, ktorou vyrábate priemyselné diely pevnosti porovnateľnej strojovo obrábanému hliníku.

Ukážky výrobkov

Technické parametre

Parameter Hodnota
Tlačový objem 320 x 132 x 154 mm
Hrúbka vrstvy 100 mikrometrov štandartne, 200 mikrometrov najviac
Kompatibilné materiály Onyx, kontinuálne sklenné, uhlíkové, kevlarové a HSHT sklenné vlákno


Stiahni brožúru  Oficiálna stránka výrobcu

Materiály

Onyx - technický termoplast. Je špeciálne vyvinutý materiál, ktorý je možné používať len na tlačiarňach Markforged. Jedná sa  nylon s integrovanými časticami uhlíkových vlákien, ktorý disponuje vysokou pevnosťou, vynikajúcou tepelnou a chemickou odolnosťou a dokonalou kvalitou povrchu. 

Kontinuálne sklenné vlákno - zosilnená pevnosť vláknom. Základné a cenovo dostupné vlákno. Je 2,5-násobne pevnejšie a 8-násobne tuhšie ako Onyx. V kombinácii s materiálom Onyx je možné vyrábať tuhé a odolné výrobky. 

Kontinuálne HSHT sklenné vlákno - pevnosť pri vysokých teplotách. Vysokopevné a tepelne odolné sklenné vlákno, ktoré vykazuje pevnosť hliníku. Je 5-násobne pevnejšie a 8-násobne tuhšie ako Onyx. Je vhodné na extrémne mechanicky a tepelne zaťažované diely.

Kontinuálne uhlíkové vlákno - pevnosť hliníka, polovičná hmotnosť. Má najvyšší pomer pevnosti k hmotnosti spomedzi ostatných vlákien. Je 6-násobne pevnejšie a 18-násobne tuhšie ako Onyx. Využíva sa ako náhrada strojovo obrábaných hliníkových dielov.

Kontinuálne kevlarové vlákno - vysoká pevnosť a húževnatosť. Má vynikajúcu húževnatosť a je optimálne pre opakované aj nárazové zaťaženie. Používa sa teda rôzne typy uchopovačov a prípravkov, ktoré sú cyklicky alebo nárazovo namáhané.

Stiahni datasheet

Dodatočné príslušenstvo k tlačiarni zahŕňa aj nasledujúce materiály:

 • 800g Onyx
 • 100g kontinuálne uhlíkové vlákno
 • 50g kontinuálne sklenné vlákno
 • 50g kontinuálne kevlarové vlákno
 • 50g kontinuálne HSHT sklenné vlákno

Ako funguje tlačiareň Markforged Mark Two?

Markforged Mark Two kombinuje technológiu FFF/FDM s vrstvením kontinuálnych vlákien kevlaru, sklenných alebo uhlíkových vlákien.

Základný materiál s označením aj ako “matrica” má vysokú pomernú mieru predĺženia. Sám o sebe je však nie je dostatočne pevný a tuhý. Tento nedostatok kompenzuje práve integrované vlákno v určitých prierezoch modelu. Rozloženie a množstvo vlákna je veľmi precízne kalkulované dodávaným softvérom Eiger s možnosťou manuálneho nastavenia.

Vzniká tak vysoko pevný a odolný kompozitný výrobok, ktorého vlastnosti môžeme porovnať so strojovo obrábaným hliníkom (pri použití kevlarových a uhlíkových vlákien).

Princíp kompozitných materiálov pri 3D tlači je vysvetlený vo videu nižšie:

Aplikácie

Presvedčte sa sami o tom, aké benefity prinášajú tlačiarne Markforged.

Pozrite si, ako je možné využiť tlačiareň Markforged Mark Two pre výrobu tvarových vložiek a aká je jej pridaná hodnota. Odhadovaná úspora času výroby je 93% a výrobných nákladov až o 97%.

Kontrolné prípravky vyžadujú pevnosť a tuhosť, ktorú je možné dosiahnuť práve s využitím tlačiarne Markforged Mark Two. V porovnaním s konvenčnými výrobnými technológiami je produkcia kontrolných prípravkov tlačiarňami Markforged o 70% rýchlejšia a o 98% lacnejšia. Viac vo videu a prípadovej štúdie.

Stiahni prípadovú štúdiu

 

Extrémne pevné diely na stolnej tlačiarni

Aké pevné tieto kompozitné diely v skutočností sú? Nasledujúce video demonštruje pevnosť v ťahu článku reťaze vyrobenej s integrovanými kontinuálnymi uhlíkovými vláknami: