Realizujete plnohodnotnú výrobu kovových dielov revolučnou technológiou. Vyrábajte s Markforged Metal X.

 

Aké benefity prináša Metal X?

10x lacnejšia výroba

V porovnaní s inými aditívnymi technológiami pre výrobu kovových dielov, sú výrobné náklady neporovnateľnejšie nižšie, práve vďaka výrobe tzv. “green parts” a ich následnému praniu a spekaniu.

Výroba bez dodatočných dokončovacích operácií

Inovačným prístupom tejto technológie bolo možné eliminovať časovo aj ekonomicky náročné dokončovacie operácie, ktoré vyžadujú technológie DMLS/SLM.

Nízkonákladové hardvérové vybavenie

Nenáročnosť technológie  umožňuje znížiť s tým spojené hardvérové vybavenie a príslušenstvo k tlačiarni. K plnohodnotnej výrobe potrebuje len tlačiareň, práčku a sintrovaciu pec.

Revolučná technológia výroby kovových dielov Vám umožní produkovať tvarovo zložité diely za bezkonkurenčnú cenu.
  • 10x lacnejšia výroba v porovnaní s DMLS/SLM
  • 100% izotropné vlastnosti produktov
  • Nízkonákladové a kompaktné hardvérové vybanie
  • Absencia dodatočných dokončovacích operácií v porovnaní s DMLS/SLM
  • Okrem zásobníka na inetrný plyn, nie je potrebné žiadne špeciálne príslušenstvo

Využite inovatívny a revolučný spôsob výroby. S Markforged Metal X dostáva produkcia kovových komponentov nový rozmer. 

Ukážky výrobkov

Nechajte sa inšpirovať rôznymi aplikáciami technológie ADAM od Markforged a nájdite to správne uplatnenie pre vás.

Technické parametre

Parameter Hodnota
Tlačový objem 330 x 220 x 180 mm
Hrúbka vrstvy 50 až 200 mikrometrov
Technologické podpory keramické, po spečení ľahko odnímateľné
Dodávaný softvér Eiger


Oficiálna stránka výrobcu   Stiahni brožúru k tlačiarni   Stiahni brožúru k práčke

Stiahni brožúru k sintrovacej peci Sinter-1   Stiahni brožúru k sintrovacej peci Sinter-2

Materiály

Ako technológia, ktorá využíva podobný proces ako MIM, je možné využívať široké portfólio materiálov, ktoré sú už vyvinuté. Aktuálne sú dostupné tieto materiály, čoskoro však budú rozšírené o ďalšie:

Nerezová oceľ 17-4 PH - kombinuje vysokú pevnosť, odolnosť voči korózii a tvrdosť. Vďaka tomu je široko zastúpená práve v medicíne, leteckom a ropnom priemysle. Má taktiež vynikajúcu zvariteľnosť. Stiahni datasheet  

Nástrojová oceľ H13 - má excelentnú nárazovú odolnosť. Zvýšený podiel uhlíka a chrómu zabezpečuje vysokú pevnosť a odolnosť voči abrazívnemu opotrebeniu. Je vhodná pre výrobu rezných nástrojov. Stiahni datasheet 

Ako funguje Metal X

Funguje na podobnom technologickom princípe ako MIM, s tým rozdielom, že výroba tzv. green part prebieha samostatne technológiou 3D tlače podobnou FDM. Tento diel je produkovaný zmesou kovového prášku, vosku a polyméru. Práve polymér a vosk zabezpečujú kompaktnosť dielu počas manipulácie.

Takto vyrobený green part ďalej pokračuje v technologickom procese do priemyselnej práčky (Wash-1), kde sa objemovo odplaví zložka vosku.

Posledný technologický krok je spekanie v sintrovacej peci (Sinter 1 alebo Sinter 2), kde z pórovitého výrobku, ktorý vznikol jednak objemovým odplavením zložky vosku a následne vypálením zvyšného polyméru, sa stane plne izotrópny výrobok. Teplota a atmosféra v peci sú presne regulované, aby došlo k objemovej fúzií kovových častíc. V tomto procese dochádza k zmršteniu výrobku rádovo o 20% vo všetkých smeroch. Táto rozmerová zmena je však presne kalkulovaná ešte pred výrobou prostredníctvom dodaného softvéru Eiger.

Aplikácie

Pružná adaptácia tvarových oceľových čeľustí nikdy nebola jednoduchšia. Touto prípadovou štúdiou je demonštrované, aký potenciál má Markforged Metal X. Za 30 hodín bola vyrobená plne funkčná sada oceľových čeľustí za zlomok výrobnej ceny. To otvára nové možnosti pre mnohé výrobné a vývojové spoločnosti. V konečnom dôsledku bola v porovnaní s konvenčnými technológiami výroby ekonomická úspora 98% a časová úspora 91%. Stiahni prípadovú štúdiu

Táto technológia umožňuje nielen vysoké finančné a časové úspory, ale aj konsolidáciu dielov. V tomto konkrétnom prípade boli 4 samostatné diely zostavy púzdra pohonnej jednotky nahradené jediným dielom. Optimalizáciou dizajnu pre 3D tlač a využitím tlačiarne Markforged Metal X, bola dosiahnutá ekonomická úspora 92% a časová úspora 95% v porovnaní s konvenčnými technológiami výroby. Stiahni prípadovú štúdiu

V tejto prípadovej štúdii spoločnosť StanleyBlack&Decker naplno využila technologických možností tlačiarne Markforged Metal X. Pôvodný dizajn bol navrhnutý pre CNC obrábanie, čím sa zvyšovali výrobné náklady, lead time a vznikali vysoké množstvá odpadu vo forme triesok. Nový dizajn náboja bol cielene rozdelený na 3D tlačený náboj, pričom pero a hriadeľ boli nahradené existujúcimi normalizovanými dielmi, čím výrazne narástla aj nezávislosť na dodávateľskom reťazci. Celkové úspory súvisiace s redizajnom dielov priniesli 25-násobnú ekonomickú úsporu a až 50-násobnú časovú úsporu.

Kovové diely za bezkonkurenčnú cenu

Jedná sa o skutočnú revolúciu v oblasti priemyselnej výroby 3D tlače a kovových dielov ako takých. Rozdelením celého procesu na čiastkové procesy bolo možné výrazne znížiť náročnosť výroby s tým spojené počiatočné hardvérové vybavenie, ako aj následné samotné výrobné náklady: