Oficiálny partner
Oficiálny partner

Prototypy

Každý výrobok začína ako myšlienka. Existujú však rôzne spôsoby ako prejsť od nápadu k fyzickej realizácii dielu. 3D tlač vznikla práve pre potreby rýchleho prototypovania (rapid prototyping). Pozrime sa spolu na niekoľko praktických príkladov ako môžete využiť aditívnu výrobu pre profesionálnu výrobu prototypov. 

V zložitých montážnych zostavách s obtiažnym prístupom pre manipuláciu, môže byť prototypovanie nadmieru užitočné, pretože dokážete overiť zmontovateľnosť a manipuláciu s nástrojmi priamo v praxi.

S týmito technológiami však môžete prototypovať úplne nové dizajny, mimo možností súčasných konvenčných technológií. Kombináciou minimálnych výrobných obmedzení, technických materiálov a krátkych výrobných časov sa otvárajú úplne nové možnosti pre dizajn ako taký. 

Pre výrobu aditívnymi technológiami môžete použiť geometricky zhodný model so simulačným výliskom pre návrh vstrekovacej formy. Tým dostanete výrobok, ktorý môžete naozaj plnohodnotne otestovať ešte pred výrobou foriem.

Video nižšie reprezentuje prototypovanie nového dizajnu sťahovacej pásky:

 

V nasledovnom videu môžete vidieť, že aditívne technológie umožňujú integráciu viacerých dielov do menších montážnych celkov alebo samostatného komponentu, čo výrazne znižuje výrobné náklady a úplne eliminuje montážne náklady.

Máte ešte nejaké otázky?

Kontaktujte nás