Oficiálny partner
Oficiálny partner

Robotické aplikácie

Rýchla adaptácia nových tvarov uchopovačov a držiakov pri výraznom odľahčení. Zlepšenie funkcionality gripperov s využitím konformných plynových a hydraulických kanálov. To sú niektoré z mnohých benefitov aditívnej výroby v oblasti robotiky.

Možnosť integrovať desiatky samostatných komponentov do 1 funkčného celku vám umožní ešte výraznejšie redukcie hmotnosti a tým lepšie výsledky celého robotického systému.

Nízka hmotnosť, vylepšená funkcionalita a nízke výrobné náklady. To sú v skratke 3 najväčšie benefity prípadovej štúdie robotického ramena určeného pre jemnú manipuláciu s výrobkami. S integrovanými vzduchovými kanálmi, ktoré sú inými technológiami nevyrobiteľné a prispôsobeným tvarom čela upínacej časti bolo možné naplno využiť aditívne technológie v praxi.

Prípadová štúdia spoločnosti SigmaDesign, ktorá navrhla svojim inovatívnym prístupom a aditívnymi technológiami automatizované robotické rameno pre lepenie etikiet ovocia.

Nasledujúca prípadová štúdia využila flexibilitu materiálu PA12. Vznikol tak unikátny dizajn pre bočný prítlačný prvok s reguláciou prítlaku a integrovaným pneumatickým systémom.

Spoločnosť Gimatic vyrába čeľuste gripperov s prispôsobeným dizajnom podľa presných požiadaviek klienta.

Máte ešte nejaké otázky?

Kontaktujte nás