Oficiálny partner
Oficiálny partner

Obaly a púzdra

Nízke výrobné objemy elektroniky viete zmeniť na výhodu a vyrobiť len toľko kusov, koľko práve potrebujete. A to všetko nezávisle od vstrekovacích foriem a času potrebného na ich vývoj a výrobu.

V zásade aditívne technológie môžu byť veľmi vhodné pre obaly a púzdra v troch oblastiach využitia:

  1. Pri prototypovaní a testovaní dizajnu,

  2. Pri validácií trhu na funkčnom výrobku,

  3. Pri pružnej výrobe finálnych dielov.

Prototypovanie a testovanie dizajnu

Testovanie v montážnom celku je veľmi praktické práve pri púzdrach pre elektroniku, kde okrem správneho nastavenia rozmerov vzhľadom na plošné spoje, môžete vyskúšať vkladanie konektorov, kabeláže a spojovací materiál.

Tvarové a dizajnové kryty môžu súčasne obsahovať aj logo vašej spoločnosti, či už zapustené alebo embosované, priamo integrované v základnom materiály, bez nutnosti ďalších technologických operácií.

Niektoré závity môžete vyrábať na hovoto, prípadne použiť závitové vložky. Rovnako môžete projektovať pružné a funkčné spojovacie poistky krytov, ktoré držia polohu jednotlivých častí púzdier.

Validácia trhu

Ďalšou možnosťou využitia aditívnych technológií sú menšie výrobné objemy. Rýchlosť a flexibilita výroby vám umožňujú validovať váš produkt pri zachovaní skutočne nízkych nákladov, bez investovania do foriem a nástrojov sériovej výroby. A to ešte predtým, ako si preveríte skutočný dopyt trhu. Navyše môžete získať unikátnu spätnú väzbu od prvých zákazníkov, ktorú viete ďalej zapracovať do zlepšenia dizajnu.

Pružná výroba finálnych dielov

Takmer konštantná cena produktu nezávislá od celkového počtu kusov vám pri aditívnej výrobe umožní výrazne znížiť počiatočné náklady pre nižšie výrobné objemy.

Pri väčších objemoch je výhoda aditívnych technológií práve v pružnosti výroby a možnosti ďalších dizajnových zmien pri nulových nákladoch. To môže byť vhodné aj pre výrobu obalov a puzdier. Aj napriek rýchlemu vývoju elektroniky a plošných spojov máte istotu, že dizajn môžete vždy veľmi flexibilne upraviť bez zásahu do vstrekovacích foriem. Už nie ste limitovaní obrovskými výrobnými množstvami pri neistom dopyte, ale dokážete veľmi pružne a presne kopírovať aktuálny trend dopytu.

Vylisovacie úkosy, voľba deliacej roviny a umiestnenie vyhadzovačov vstrekovacích foriem v tomto prípade strácajú význam, pretože projektovanie a výroba aditívnymi technológiami má minimálne geometrické obmedzenia, čo môžete plne využiť práve vo váš prospech.

V nasledujúcom videu spoločnosť HK3D demonštruje využitie aditívnych technológií pre nízkoobjemovú výrobu veľkorozmerných krytov autonómneho robota:

Príklad koncového použitia ložiskového domca špeciálne navrhnutého a vyrobiteľného výlučne aditívnymi technológiami, umožnilo zvýšiť životnosť ložiska až o 300 až 500%:

Máte ešte nejaké otázky?

Kontaktujte nás