Oficiálny partner
Oficiálny partner

Zdravotné pomôcky
a medicína

Masová personalizácia výrobkov v medicíne otvára nové možnosti. Výrazná redukcia hmotnosti a vylepšená funkcionalita dielov zvyšujú komfort pre každého pacienta.

Ortopedické a protetické pomôcky novej generácie sú vyrábané presne na mieru a ponúkajú aj možnosť vlastnej personalizácie.

Vizualizácie orgánov pre rôzne chirurgické zákroky uľahčujú lekárom sa lepšie oboznámiť s reálnym tvarom a veľkosťou postihnutých orgánov ešte pred samotným zákrokom, čo zvyšuje úspešnosť a celý jeho priebeh operácie.

Ortopedické vložky na mieru zabezpečujú optimálne rozloženie tlaku chodidiel vzhľadom na anatómiu každého pacienta. Presvedčte sa sami v prípadovej štúdii spoločnosti Invent Medical.

Ďalší príklad využitia sú lôžka protéz končatín, ktoré sú vyrábané na mieru, odľahčené s inovatívnym dizajnom a excelentnými mechanickými vlastnosťami. Prípadovú štúdiu od spoločnosťou Protec si môžete pozrieť v nasledovnom videu.

S produkčnými systémy pre aditívnu výrobu je možné realizovať veľké výrobné objemy. Spoločnosť Nivellmedical vyrába série strojčekov na zuby pre jednotlivé fázy liečby v počtoch až do 1000 kusov/denne. Je to skutočný príklad masovej personalizácie pre medicínu v praxi.

Máte ešte nejaké otázky?

Kontaktujte nás