Oficiálny partner
Oficiálny partner

HP MJF 4200

V čom je tlačiareň HP MJF 4200 jedinečná?

Vynikajúca konzistentná kvalita dielov

Jet Fusion dosahuje takmer izotropné vlastnosti výtlačkov, čo pri iných technológiach zlyháva najmä v osi Z. Netlačte iba prototypy, ale plne funkčné diely.

Prelomová produktivita aditívnej výroby

Vytlačte 40 litrový objem už za 8 hodín. Vďaka unikátnemu rozdeleniu procesu na prípravu, tlač a postprocess môžete prakticky okamžite pokračovať v ďalšej tlači.

Nižšie náklady na vytlačené diely

Vzhľadom na vysokú recykláciu až 80% materiálu, jeho konkurencieschopnú cenu a vysokú produktivitu, dokážete s touto tlačiarňou vyrábať skutočne lacno.

Doprajte si voľnosť dizajnovania funkčných dielov pri bezkonkurenčne rýchlej výrobe

S nástupom digitálnej výroby jediné čo pre plnohodnotnú výrobu potrebujete, je 3D model. Následne môžete vyrobiť 1 kus alebo ľubovoľné množstvo, práve vtedy keď ho potrebujete. Bez dodatočných vstupných nákladov, bez čakania na výrobu foriem a nástrojov.

Jednotlivé časti HP MJF 4200

Tlačiareň

Všestranná a vysoko produkčná 3D tlačiareň umožňuje tlač z viacerých materiálov s jedinečnými vlastnosťami, vhodnými na desiatky rôznych aplikácii.

Stanica spracovania
(Processing station)

Automaticky naplní tlačový vozík s precíznym mixom nového a recyklovaného materiálu. Umožňuje rýchlo a efektívne vyčistiť vytlačené diely v čistom prostredí.

Paleta s čerstvým materiálom (Fresh Material)

Paleta s čersvým materiálom sa jednoducho pripája pomocou magnetických konektorov so snímačmi. V prípravnej stanici je možné zistiť percento zostatkového čerstvého materiálu. Špeciálny vnútorný tvar zásobníka umožňuje vyčerpať a použiť celý obsah čerstvého materiálu manuálneho odsávania zvyškov materiálu v zásobníku.

Vonkajšia Nádrž
(External tank)

Pri vyberaní vytlačených dielov sa všetok opätovne použiteľný materiál ukladá do vnútornej skladovacej nádrže až kým nie je plná. Po naplnení vnútornej nádrže sa recyklovaný materiál ukladá do vonkajšej externej nádrže a je tak pripravený na opätovné  použitie. 

Technické parametre MJF4200

ParameterHodnota
Tlačový objem380 x 284 x 380 mm
Hrúbka vrstvyod 80 mikrometrov
Presnosť tlače0,2mm a lepšie
Rýchlosť tlače
(plný objem)
10,5h – Fast Mode
16h – Balanced Mode

Materiály

HP PA12

Všestranný materiál vhodný
na prototypy aj funkčné diely. Vynikajúce mechanické vlastnosti, vyvážený pomer pevnosti, pružnosti a elasticity​

HP PA12 GB

Kompozitný materiál plnený sklom. Výrazne zvýšená tvrdosť materiálu, lepšia odolnosť voči teplote. Lepšia kvalita povrchu na dotyk.​va elasticity.

HP PA11

Polymér na prírodnej báze,
s extrémnou elasticitou, vhodný
na strojárske, ale aj medicínske účely

Ako funguje Multi Jet Fusion?

Prelomová technológia funguje spôsobom fúzie základného práškového materiálu pomocou tlačových agentov plošným aplikovaním tepla.

Základný stavebný blok v priestore je voxel. Je to trojrozmerný pixel, ktorý môže mať vlastnosti, ako napr. pevnosť, elektrickú vodivosť a podobne.

Práve Multi Jet Fusion dokáže každému voxelu priradiť definované vlastnosti v celom tlačovom objeme. Tento proces pre jednu tlačovú vrstvu sa udeje v priebehu niekoľkých sekúnd, kde sa riadene uvoľní až 30 miliónov kvapiek za sekundu.

Integrujte viacero dielov do menších montážnych celkov.

V nasledovnom videu môžete vidieť, ako technológia MJF umožňuje spájanie dielov až na úroveň jedného komponentu, čo výrazne znižuje výrobné náklady a úplne eliminuje montážne náklady.

Vyrábajte flexibilne aj väčšie výrobné objemy.

S produkčným systémom HP MJF je možné realizovať veľké výrobné objemy. Spoločnosť Nivellmedical vyrába série strojčekov na zuby pre jednotlivé fázy liečby v počtoch až do 1000 kusov/denne. Je to skutočný príklad masovej personalizácie v praxi

Objavte na trhu nové príležitosti.

Pozrite sa ako spoločnosť DustRam našla inovatívne využitie MJF:

Tlačiareň zameraná na produktivitu

Celé riešenie HP Multi Jet Fusion 4200 je dizajnované pre maximálnu produktivitu a nízke náklady na vyrobený diel. Pozrite si ako fungujú jednotlivé časti platformy, ktorá dokáže zmeniť váš biznis od základov:

Aplikácie

Eliminujte rôzne výrobné technológie a závislosť na rozsiahlom dodávateľskom reťazci. Spoločnosť Biesse na príklade prevodovky dokázala nahradiť CNC obrábanie a vstrekovanie plastu do formy od rôznych výrobcov internou výrobou MJF:

Zredukujte hmotnosť dielov. Na nasledujúcom príklade bol pomocou topologickej optimalizácie držiak senzoru odľahčený až o 93%, z pôvodných 355g na 23g, pričom bola zachovaná funkčnosť a pevnosť dielu pre túto aplikáciu:

Máte ešte nejaké otázky?

Kontaktujte nás