Objavte nečakanú produktivitu aditívnych technológií konkurujúcu konvenčnej výrobe. Objavte HP Jet Fusion.

Aké benefity prináša Multi Jet Fusion?

Vynikajúca konzistentná kvalita dielov

Jet Fusion dosahuje takmer izotropné vlastnosti výtlačkov, čo pri iných technológiách zlyháva najmä v osi Z. Netlačte iba prototypy, ale plne funkčné diely.

Prelomová produktivita aditívnej výroby

Vytlačte 40 litrový objem už za 10,5 hodiny. Vďaka unikátnemu rozdeleniu procesu na prípravu, tlač a postprocess môžete prakticky okamžite pokračovať v ďalšej tlači.

Nižšie náklady na vytlačené diely

Vzhľadom na vysokú recykláciu až 80% materiálu, jeho konkurencieschopnú cenu a vysokú produktivitu, dokážate s touto tlačiarňou vyrábať skutočne lacno.

Doprajte si voľnosť dizajnovania funkčných dielov pri bezkonkurenčne rýchlej výrobe.
  • Intuitívne a jednoduché užívateľské ovládanie
  • Funkčné výrobky s vysokou mierou detailov
  • Opakovateľnosť výroby z pohľadu rozmerov a kvality
  • Bezpečná a čistá práca s plným end-to-end riešením
  • Vysoká produktivita vďaka zreťazeniu operácií

S nástupom digitálnej výroby jediné čo pre plnohodnotnú výrobu potrebujete, je 3D model. Následne môžete vyrobiť 1 kus alebo ľubovoľné množstvo, práve vtedy keď ho potrebujete. Bez dodatočných vstupných nákladov, bez čakania na výrobu foriem a nástrojov.

Ukážky výrobkov

Nechajte sa inšpirovať rôznymi aplikáciami technológie Multi Jet Fusion a nájdite to správne uplatnenie pre vás.

Technické parametre

Parameter Hodnota
Tlačový objem 380 x 284 x 380 mm
Hrúbka vrstvy 80 mikrometrov
Presnosť tlače 0,2mm a lepšie
Rýchlosť tlače
(plný objem)
10,5h - Fast Mode
16h - Balanced Mode

Stiahni brožúruOficiálna stránka výrobcu

Materiály

Všestranná produkčná tlačiareň disponuje viacerými materiálmi s jedinečnými vlastnosťami, vhodnými na desiatky rôznych aplikácií.

PA12 - všestranný materiál vhodný na prototypy aj funkčné diely. Vynikajúce mechanické vlastnosti, vyvážený pomer pevnosti, pružnosti a elasticity. Stiahni datasheet 

PA12 GB - kompozitný materiál plnený sklom. Výrazne zvýšená tvrdosť materiálu, lepšia odolnosť voči teplote. Lepšia kvalita povrchu na dotyk. Stiahni datasheet  

PA11 - polymér na prírodnej báze, s extrémnou elasticitou, vhodný na strojárske, ale aj medicínske účely. Stiahni datasheet

Ako funguje Multi Jet Fusion

Prelomová technológia funguje spôsobom fúzie základného práškového materiálu pomocou tlačových agentov plošným aplikovaním tepla.

Základný stavebný blok v priestore je voxel. Je to trojrozmerný pixel, ktorý môže mať rôzne vlastnosti, ako napr. pevnosť, elektrickú vodivosť a podobne.

Práve Multi Jet Fusion dokáže každému voxelu priradiť definované vlastnosti v celom tlačovom objeme. Tento proces pre jednu tlačovú vrstvu sa udeje v priebehu niekoľkých sekúnd, kde sa riadene uvoľní až 30 miliónov kvapiek za sekundu.

Aplikácie

Eliminujte rôzne výrobné technológie a závislosť na rozsiahlom dodávateľskom reťazci. Spoločnosť Biesse na príklade prevodovky dokázala nahradiť CNC obrábanie a vstrekovanie plastu do formy od rôznych výrobcov internou výrobou MJF:

Zredukujte hmotnosť dielov. Na nasledujúcom príklade bol pomocou topologickej optimalizácie držiak senzoru odľahčený až o 93%, z pôvodných 355g na 23g, pričom bola zachovaná funkčnosť a pevnosť dielu pre túto aplikáciu:

 

 

 

Integrujte viacero dielov do menších montážnych celkov. V nasledovnom videu môžete vidieť, ako technológia MJF umožňuje spájanie dielov až na úroveň jedného komponentu, čo výrazne znižuje výrobné náklady a úplne eliminuje montážne náklady:

Vyrábajte flexibilne aj väčšie výrobné objemy. S produkčným systémom HP MJF je možné realizovať veľké výrobné objemy. Spoločnosť Nivellmedical vyrába série strojčekov na zuby pre jednotlivé fázy liečby v počtoch až do 1000 kusov/denne. Je to skutočný príklad masovej personalizácie v praxi:

Objavte na trhu nové príležitosti. Pozrite sa ako spoločnosť DustRam našla inovatívne využitie MJF:

Zamerané na produktivitu

Celé riešenie HP Multi Jet Fusion 4200 je dizajnované pre maximálnu produktivitu a nízke náklady na vyrobený diel. Pozrite si ako fungujú jednotlivé časti platformy, ktorá dokáže zmeniť váš biznis od základov: